www.osemka.pl portal aktywnych internautow

Strona:

- Aktualności
- Koncerty
- Sznurki
- Wiolonczela
- ArchiwumX
- Webstory

Społeczność:

- Forum
- Księga gości
- Zloty

Zespół:

- Skład
- Historia
- Goście

Dyskografia:

- Albumy
- Single
- DVD

Teksty:

- Liryki
- Wywiady
- Czaty

Multimedia:

- Galeria
- Tapety
- Nuty
- Teledyski
- Mp3

Redakcja:

- Kontakt
- O nas

Poleca nas:
poleca Codzienna Gazeta Muzyczna


Havein

Chciałabym przybliżyć wam nieco sylwetkę zespołu Hevein. Zespołu, w którym od czasu odejścia z Apocalypticy udziela się niezwykle utalentowany Max Lilja. Max jest dla mnie niezwykle ciekawą postacią, dlatego myślę, że warto bardziej wam przybliżyć co ów człowiek porabia teraz. Sczególnie, że zespół Hevein nieprzeciętnie mnie zaskoczył... Zapraszam zatem do krótkiej lektury.


Zespół powstał w 1992 roku w Helsinkach, kiedy to gitarzysta Leif Hedström i perkusista Alpo Oksaharju postanowili założyć grupę. W 1998 roku do Hevein dołączyli Tomi Koivunen (bass)oraz Aino Piipari (skrzypce). W 1999 roku wydali pierwsze demo instrumentalne (nie mieli jeszcze wokalisty). Drugie demo powstało w 2001 roku z gitarzystą Leifem przy mikrofonie. Jednak pierwszy większy sukces zespół odniósł dopiero w październiku 2002 roku kiedy to do grupy dołączył wokalista z prawdziwego zdarzenia: Dimitri Paile, a także wiolonczelista z Apocalypticy: Max Lilja. Zespół był kompletny, wiolonczela Maxa dała Hevein nowe cudowne brzmienie... . Potem Dimitriego (wokal) zastąpił Nico Hartonen z zespołu Godsplague i razem nagrali kolejne demo około roku 2003, lecz jakoś tak wyszło, że Nico również długo nie pośpiewał razem z Hevein. Jednak wkońcu na stałe do grupy dołączył Juha Immonen - facet ma na prawdę ciekawy głos.

Muzyka Hevein jest bardzo zróżnicowana. Przez specjalistów nazwana melodyjnym trashem lub folkowym metalem. Hevein wedłóg mnie gra poprostu dobrą muzykę metalową, jednak oprócz riffów, ciężkiego bassu i szybkiej perkusji można tam usłyszeć cudowną wiolonczele (Max rządzi) i skrzypce. Smyczki nadają utworom lekkości i zmysłowości czyli to co najbardzij cenią fani Apocalypticy (chyba że się mylę :)). Wokal czasami dość ciężki podkreśla, że mamy do czynienia z poważnym zespołem. Czasem jest to ciekawy growl, czasem melodyjny śpiew. Niektóre utwory są bardzo ciężkie, niektóre cudownie wolne i spokojne. Myślę, że każdy znajdzie w twórczości tej grupy cos dla siebie.

1. Break Out the Hammers
2. Worth Fighting For
3. iOta
4. As Far As the Eye Can See
5. Only Human
6. Bleed the Day
7. Beg to Differ
8. Hold Fast
9. New Hope (Instrumental)
10. Last Drop of Innocence

Warto dodać, że Hevein w jesieni 2005 wydał swoja debiutancką płytę - Sound over matter. Znajdują się na niej między innymi utwory z poprzednich nagrań zespołu(singli, demówek) często w nowej aranżacji. Ja ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z albumem, ponieważ wiolonczela Maxa urokliwie upiększa niekiedy dzikie ryki wokalisty. Słychać tam cos Apokaliptycznego, myślę, ze powinna Wam się spodobać.


Artykulik wyczarowała Kasiatarzyna.

Subskrypcja:

Jeżeli chcesz posiadać bieżące informacje o nowościach na stronie, podaj nam swój emial:

Zespoły członków:

 - Hevein

SPECIAL:

 - FanListing
 - ApoSuomiWorld
 - Scarlett

SONDA:

Nasz button:


najlepsza polska strona o zespole ApocalypticaSerwer:ÓSEMKA.PLWebmastering: MackaN :: Nim coś skopiujesz, spytaj o zgodę :: Jeżeli coś nie działa napisz do webmastera
strona została założona w listopadzie 2004 :: aktualna szata graficzna powstała w maju 2005 :: wszelkie prawa zastrzeżone (c)