www.osemka.pl portal aktywnych internautow

Strona:

- Aktualności
- Koncerty
- Sznurki
- Wiolonczela
- ArchiwumX
- Webstory

Społeczność:

- Forum
- Księga gości
- Zloty

Zespół:

- Skład
- Historia
- Goście

Dyskografia:

- Albumy
- Single
- DVD

Teksty:

- Liryki
- Wywiady
- Czaty

Multimedia:

- Galeria
- Tapety
- Nuty
- Teledyski
- Mp3

Redakcja:

- Kontakt
- O nas

Poleca nas:
poleca Codzienna Gazeta Muzyczna


Webstory - czyli historia apocalypticznego serwisu.


Na przełomie października i listopada 2004 roku naszej ery zdesperowana brakiem wiadomości o Apocalyptice w polskim Internecie Kasiak (znana też jako Kasiatarzyna) zaproponowała na konkurencyjnej, aczkolwiek średnio prowadzącej działalność stronie o Apo, by założyć serwis, którego zadaniem byłoby wznowienie w naszym kraju ruchu fanów fińskiego zespołu. Propozycja (tak, przyznaję się bez bicia) była w ogóle nie przemyślana, a już na pewno jej autorka nie sadziła, że wyniknie z niej cos poważniejszego. Po kilku dniach chęć do współpracy wykazali Jacek (Nemo) oraz Maciek (MackaN). Maciek zajął się przede wszystkim najważniejszą częścią serwisu - jego budową od strony "technicznej", i tak oto wspólnymi siłami, na pierwszy szkielet CoA wrzuciliśmy historię, kilka liryk i co najważniejsze - świeże fakty z życia i działalności Apoków. Te ostatnie były najistotniejsze ponieważ ludziom czytającym nasz serwis zależało najbardziej na newsach i aktualnościach. Kilka miesięcy później pierwsze oblicze naszej strony uległo zmianie - w grę weszła nowa szata graficzna oraz FORUM (które ulegało przeobrażeniom z trzy razy, aż do obecnego wyglądu), dzięki któremu dowiedzieliśmy się, ze CoA ma sporą rzeszę czytelników w całej Polsce. Z czasem, a dokładniej na początku 2005 roku do redakcji dołączyły 2 nowe redaktorki Icy i Leann. Iza (Icy) pomogła nam w rozpowszechnieniu CoA na innych wytrychach a Leann zajęła się miedzy innymi korygowaniem błędów ortograficznych i literowych na forum oraz całej stronie (robi to zresztą do dziś) To jeszcze zwiększyło popularność strony i w maju 2005 zupełnie zmieniło się jej oblicze. Powstało wiele nowych działów, założyliśmy lepsze i bardziej funkcjonalne forum i co najważniejsze ubraliśmy witrynę w całkiem nową szatę graficzną, którą możecie oglądać do dziś (tyle, ze w nieco zimniejszych kolorach).

Rok 2006 przyniósł kolejne zmiany. Pod koniec lutego redakcja uszczupliła się o jedną redaktorkę (Icy). Jednakże, brak został niemalże natychmiast uzupełniony w marcu. Strona rozwija się więc nadal w tym samym i sobie właściwym tępie. Bez większych potknięć i niepotrzebnych spięć.

CoA wciąż zbierama nowe materiały dotyczące Apocalypticy i tematów z nią związanych... Wciąż i na zawsze.
Historia, dzieje się na naszych oczach.

Subskrypcja:

Jeżeli chcesz posiadać bieżące informacje o nowościach na stronie, podaj nam swój emial:

Zespoły członków:

 - Hevein

SPECIAL:

 - FanListing
 - ApoSuomiWorld
 - Scarlett

SONDA:

Nasz button:


najlepsza polska strona o zespole ApocalypticaSerwer:ÓSEMKA.PLWebmastering: MackaN :: Nim coś skopiujesz, spytaj o zgodę :: Jeżeli coś nie działa napisz do webmastera
strona została założona w listopadzie 2004 :: aktualna szata graficzna powstała w maju 2005 :: wszelkie prawa zastrzeżone (c)