www.osemka.pl portal aktywnych internautow

Strona:

- Aktualności
- Koncerty
- Sznurki
- Wiolonczela
- ArchiwumX
- Webstory

Społeczność:

- Forum
- Księga gości
- Zloty

Zespół:

- Skład
- Historia
- Goście

Dyskografia:

- Albumy
- Single
- DVD

Teksty:

- Liryki
- Wywiady
- Czaty

Multimedia:

- Galeria
- Tapety
- Nuty
- Teledyski
- Mp3

Redakcja:

- Kontakt
- O nas

Poleca nas:
poleca Codzienna Gazeta Muzyczna


Goście


Ludzie którzy wystąpili razem z zespołem Apocalyptica i pojawili się na krążkach jako goście (w nawiasach podano rok współpracy):
- Sandra Nasic (2001)
- Matthias Sayer (2002)
- Linda Sundblad (2003)
- Nina Hagen (2004)
- Ville Valo (2004)
- Lauri Ylönen (2004 & 2005)
- Marta Jandová (2005)
- Emmanuelle Monet "Manu" (2005)
- Till Lindeman (2005 & 2007)
- Matthew Tuck (2006)
- Max Cavalera (2006)
- Corey Taylor (2007)
- Adam Gontier (2007)
- Christina Scabbia (2007)


Sandra Nasic

Urodzona 25.06.1976 r. w Niemczech. Swoją karierę rozpoczęła w 1994 roku, w grupie Saprize, grającą hip-hop. W tym samym roku, swoją działalność rozpoczyna Guano Apes, z którym była związana aż do zeszłego roku, kiedy to Guano Apes ogłosiło koniec kariery. Sandra dysponuje bardzo ciekawym głosem, pozwalający na dowolną modyfikację pomiędzy wrzaskiem a łagodnym śpiewem, nie tracąc przy tym jakości.
Wspólnie z Apocalypticą nagrała utwór "Path vol.2", a także wystąpiła w teledysku do tej piosenki.

<--wróć do góry


Matthias Sayer

Na codzień wokalista grupy Farmer Boys. Razem z tą nu-metalową formacją nagrał jak dotąd cztery studyjne albumy.
Matthias ma ciężki, mroczny i niski głos, trochę przypominający połączenie głosu Tilla Lindemanna z Chesterem Benningtonem.
Przy boku Apocalypticy wystąpił w utworze "Hope vol.2". Widzimy go także w teledysku, który promował film Vidocq.

<--wróć do góry


Linda Sundblad

Wokalistka szwedzkiego zespołu Lambretta. Wydali jak dotąd trzy albumy, z czego ostatni w 2004 roku.
Linda to artystka operująca wysokim głosem, rozluźniającym ciężkie, metalowe utwory.
"Faraway vol.2" to tytuł piosenki Apocalypticy, gdzie wokalnie udziela się Linda. Oczywiście występuje także w teledysku.

<--wróć do góry


Nina Hagen

Ta bardzo ekscentryczna, niemiecka wokalistka urodziła się w 1955 roku. Aktualnie śpiewa i komponuje bardzo ciężkie, rockowe pioseneki. Właściwie z głosem robi co chce - od bardzo niskiego przechodzi w wysoki i piskliwy. Ma też dość... oryginalny image. Często, dużo młodsza koleżanka po fachu, Kelly Osbourne jest do niej porównywana.
Apocalyptica nagrała własną interpretacje utworu Rammsteina - "Seeman" i tam możemy właśnie usłyszeć głos Niny Hagen. Nie zabrakło jej także w teledysku.

<--wróć do góry


Ville Valo

Ville Valo to wokalista fińskiej grupy H.I.M. Urodzony 22.11.1976 roku w Helsinkch. Porównywany jest do Marilyna Mansona, Robiego Zombie a nawet do Ozzy'iego Osbourna. Jego satanistyczne "ja" świetnie współgra z klimatem HIM'a. Ma niski, mroczny i potężny głos.
Jako przyjaciel Apocalypticy, obok Lauriego Ylönena udziela się wokalnie w utworze "Bittersweet", łagodząc nieco "wysoki wokal" swojego kolegi. Występuje też w teledysku.

<--wróć do góry


Lauri Ylönen

Wokalista grupy The Rasmus, urodzony 23.04.1979 roku. Jest autorem wszystkich tekstów The Rasmus. Zespół ten ma w dorobku 7 płyt, z której ostatnia była promowana także w Polsce ( The Rasmus był gościem programu BAR). Lauri posiada wysoki charakterystyczny głos.
Fin ten, jest także dobrym przyjacielem Apocalypticy, czego owocem są aż dwa wspólne single i teledyski; promujące nowy albym Apocalypticy - "Bittersweet" oraz "Life Burns!", które jako utwory wokalne, znalazły sie po raz pierwszy na longtracku (dotąd Apocalyptica na longtrackach była tylko instrumentalna).

<--wróć do góry


Marta Jandová

Wokalistka grupy Die Happy. Ta niemieckojęzyczna formacja powstała w 1993 roku i grała piosenki punkowe. W 1997 roku do Die Happy dołącza Marta Jandova z Czech. Ma bardzo "rockowy" i "szorstki" głos, z którym robi co chce (począwszy od wrzasków poprzez operowy głos na szepcie skończywszy).
Na fali uniesienia, Apocalyptica nagrała piosenkę z Martą - "Wie weit" w dwóch wersjach: niemieckojęzycznej i anglojęzycznej ("How Far"). Powstały też dwa teledyski do piosenek w których swą twarz pokazuje Marta.
Ciekawostką jest, że ani utworu "Wie Weit" ani "How Far" nie znajdziemy na zwykłej edycji płyty "Apocalyptica". Na longtracku jest natomiast utwór "Quutamo", będący instrumentalnym odbiciem wersji z wokalem.

<--wróć do góry


Emmanuelle Monet (Manu)

Manu, a właściwie Emmanuelle Monet, jak brzmi jej pełne imię i nazwisko, śpiewa i gra na gitarze we francuskim zespole Dolly. Grupa powstała w 1995 roku. Ma na swoim koncie 4 wydane płyty, ostatnia ujrzała światło dzienne w 2004 roku. Manu użyczyła swojego głosu do jednej z trzech wokalnych wersji utworu "Quutamo" Apocalypticy - francuskiej "En vie".

<--wróć do góry


Till Lindeman

Till urodził się w Lipsku 4 stycznia 1963 r. Zawodowo zajmował się pływaniem, miał możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy gdzie został vice-mistrzem. Jego karierę sportową przerwała jednak kontuzja mięśni brzucha. Aktualnie jest wokalistą niemieckiej grupy Rammstein grającej indrustial. Jego mroczny i niemiecki akcent doskonale oddaje klimat kontrowersyjnych utworów i harmonicznie łączy się z cieżką muzyką. Z Apocalypticą łączy go song Benzin, a właściwie remix tegoż utworu Rammsteina, który bardzo różni się od pierwowzoru ciężkim brzmieniem i mrocznym wiolonczelowym klimatem oraz drugi utwór z płyty Worlds Collide o niemieckim tytule Helden.

<--wróć do góry


Matt Tuck

Matt (Matthew) Tuck- Jako jeden z gości wystąpił na singlu "Repressed". Jest wokalistą i gitarzystą zespołu metalowego "BULLET FOR MY VALENTINE"( A początkowo "Jeff killed John") utworzonego w 1998 roku w Bridgend w Walii. Największy sukces komercyjny zespół odniósł jednak zupełnie niedawno, bo w lutym 2006 roku wydając płytę "The Poison". Podobnie jak Apocalyptica, grupa Tucka zaczynała od grania coverów Metallicy oraz innych zespołów rockowych (Nirvana, Iron Maiden). Głos Matta jest bardzo zróżnicowany. Od chłopięcego falsetu potrafi on czysto przejść do naprawdę mocnego growlu, co w połączeniu z uderzającym wokalem drugiego gościa występującego przy "Repressed", Maxa, daje niesamowicie ciekawy efekt.

<--wróć do góry


Max Cavalera

Max Cavalera (właściwie Massimiliano Antonio Cavalera) urodził się 4 sierpnia 1969 w Belo Horizonte w Brazylii. W roku 1983 Max wraz ze swoim bratem Igorem założył legendarny już "metalowy" zespół Sepultura, którego był wokalistą, gitarzystą, a także głównym kompozytorem i autorem tekstów. Jeszcze grając w macierzystym zespole Cavalera założył projekt Nailbomb. Po czternastu latach działalności odszedł z Sepultury, jednak nie porzucił muzyki i w niedługim czasie stworzył nową grupę - Soulfly, której obecnie jest liderem. Max ma charakterystyczny, potężny, wręcz powalający swą siłą głos.
Max Cavalera wystąpił gościnnie wraz z Mattem Tuck'iem z Bullet For My Valentine na singlu Apocalyptiki "Repressed".

<--wróć do góry


Corey Taylor

Corey Taylor- (ur. 28.12.1973 w Des Moines w USA). Zajmuje się pisaniem, komponowaniem, często udzielał się jako wokalista. Pierwszym zespołem, w którym śpiewał, był Stone Sour. Następnie Corey przeszedł do grupy Slip Knot, gdzie zastąpił wokalistę Andreasa Colsefini, jednak nadal często nagrywał albumy ze swoim pierwszym zespołem. Muzyk współpracował również z takimi grupami, jak : Apocalyptica (I'm Not Jesus") Soulfly, Snot, Anthrax.

<--wróć do góry


Adam Gontier

Adam Gontier (ur. 12.05.1978) to niezwykle utalentowany muzyk. Zaczął grać jako czternastolatek i obecnie z powodzeniem potrafi obsłużyć gitarę, bas, pianino, flet, trąbkę oraz perkusję, pisze także teksty piosenek (:. Jego pierwszym zespołem (w którym gra po dziś dzień) jest Three Days Grace (niegdyś Groundswell). Na płycie Apocalypticy, „Worlds Collide” można go usłyszeć w utworze „I don’t care”.

<--wróć do góry


Christina Scabbia

Christina Scabbia to włoska wokalista gothicmetalowego zespołu Lacuna Coil. Scabbia jest również felietonistką magazynu Revolver i pracuje jako fotomodelka. Z Apocalypticą nagrała kawałek zatytułowany „S.O.S.”.

<--wróć do góry

Subskrypcja:

Jeżeli chcesz posiadać bieżące informacje o nowościach na stronie, podaj nam swój emial:

Zespoły członków:

 - Hevein

SPECIAL:

 - FanListing
 - ApoSuomiWorld
 - Scarlett

SONDA:

Nasz button:


najlepsza polska strona o zespole ApocalypticaSerwer:ÓSEMKA.PLWebmastering: MackaN :: Nim coś skopiujesz, spytaj o zgodę :: Jeżeli coś nie działa napisz do webmastera
strona została założona w listopadzie 2004 :: aktualna szata graficzna powstała w maju 2005 :: wszelkie prawa zastrzeżone (c)