www.osemka.pl portal aktywnych internautow

Strona:

- Aktualności
- Koncerty
- Sznurki
- Wiolonczela
- ArchiwumX
- Webstory

Społeczność:

- Forum
- Księga gości
- Zloty

Zespół:

- Skład
- Historia
- Goście

Dyskografia:

- Albumy
- Single
- DVD

Teksty:

- Liryki
- Wywiady
- Czaty

Multimedia:

- Galeria
- Tapety
- Nuty
- Teledyski
- Mp3

Redakcja:

- Kontakt
- O nas

Poleca nas:
poleca Codzienna Gazeta Muzyczna


<<-- inne wywiady
Armagedon na stadionie...


"Witajcie! Jesteśmy Apocalyptica, a to jest armagedeon" - tymi słowami powitali polską publiczność na Stadionie Gwardii 1 czerwca. Dzień wcześniej odbyło się z nimi spotaknie w Planet Music. Oto co powiedzieli...

Jak to jest grać na wiolonczeli heavy metal?

Eicca: To tak jak gigantyczna balanga. Kiedy codziennie słuchasz muzyki klasycznej i na dodatek grasz ją, to dostajesz świra. Przynajmniej ja dostawałem. Dlatego wraz z chłopakami postanowiliśmy zrobić sobie odskocznię.

A co na to wasi profesorowie z Akademii helsińskiej? Polscy profesorowie z Akademii Muzycznych nie lubią, gdy ich uczniowie grają coś innego poza klasyka.
Max: Dokładnie nie wiemy co oni na to, ale kiedy zaczynaliśmy grać, kiedy były początki Apocalyptici podobał im się pomysł, bo jest twórczy. Chociaż chyba nie rozumieli za dobrze tego co gramy, bo nie maja zrozumienia ani dla uczuć które targają nami w czasie grania, ani dla tych uczuć, które są w nas gdy słuchamy heavy metalu. No i nie rozumieją tego typu muzyki w ogóle.

Czy trudno jest grać na wiolonczeli?
Eicca: Czy trudno? Cha cha! Z reguły zaczyna się grać na tym instrumencie mając mniej więcej 10 lat. Wcześniej jest dosyć trudno, bo jest to duży instrument i dziecko nie jest w stanie go objąć. Ale w ogóle to najpierw jest cholernie trudno wydobyć dźwięk. Wiesz, wszystkie instrumenty strunowe są trudne.

Apocalyptica to muzyka klasyczna a jednak ludzie słuchają was nie w takich miejscach jak Filharmonia ale na przykład w zatłoczonych autobusach na walkmanach. Czy to dobre miejsce do słuchania tego typu muzyki?
Eicca: Jeśli to komuś pasuje?

Max: Moim zdaniem lepiej jest w ogóle słuchać na słuchawkach. Nawet jeśli się to robi w autobusie. Słuchawki pozwalają ci się skoncentrować. Uwalniają cię od otoczenia. Wyłączają cię i nie ważne jest wtedy gdzie się znajdujesz, czy w autobusie czy na ulicy.

Eino: Masz w głowie po prostu stereo i jesteś skoncentrowany na muzyce. Każdy powinien choć raz posłuchać nas na słuchawkach.

Mam obie wasze płyty. Jedna jest tylko z utworami "Metallici", na drugiej znalazły się również utwory innych wykonawców, takich jak "Slayer" czy "Sepultura". Która z tych płyt jest wam bliższa?
Eicca: Zdecydowanie druga. To co na niej jest to naprawdę my.

Max: Przy pierwszej jeszcze szukaliśmy brzmienia. Dopiero uczyliśmy się grać heavy metal na wiolonczelach. Uczyliśmy się jak grać na tych instrumentach w studio nagraniowym, bo to wcale nie jest takie proste.

Eicca: Na drugiej płycie brzmi bardziej tak jak na żywo, choć oczywiście marzy nam się nagrać prawdziwy album koncertowy.

Kto gra partie poszczególnych instrumentów?
Max: To się zmienia, bo gdyby każdy z nas zawsze grał partie basu lub wokalu to byłoby to dla niego jako dla wiolonczelisty bardzo nudne.

Pamiętacie swoje pierwsze spotkanie z "Metallicą"?
Eicca: Oczywiście. Było to na jesieni 1996 roku. Po koncercie z okazji promocji materiału z pierwszego naszego albumu "Apocalyptica plays Metallica by four cellos". James Hetfield kiedy nas zobaczył po raz pierwszy, a pakowaliśmy wtedy instrumenty, to powiedział o nas do reszty zespołu: "Ci faceci są naprawdę heavy".

Czy macie tremę się przed koncertami?
Eicca: Nigdy! Radzimy sobie z każda publicznością. A granie przed "Metallicą" to fajne przeżycie.

Czy macie swoich ulubionych kompozytorów muzyki klasycznej?
Paavo: Każdy ma innego.

Eicca: Moim jest Szostakowicz, ale nie powinno się go słuchać latem. Na lato jest niedobry.

Przecież w Finlandii zawsze jest zima...
Eicca: Cha cha! Dlatego przylecieliśmy tutaj!

Paavo: Jak patrzymy na ciebie to jest lato.

Podpiszcie mi jeszcze wasze płyty. W zamian za to mam dla was prezenty.
Eicca: Coś dużego?

Koszulki rozmiar XXL.
Eicca: O rany! naprawdę duże.

Paavo: Będziemy w nich spać i mysleć o tobie.

Ok, a ja będę spać z waszymi płytami.
Max: Lepiej z muzyką!

Subskrypcja:

Jeżeli chcesz posiadać bieżące informacje o nowościach na stronie, podaj nam swój emial:

Zespoły członków:

 - Hevein

SPECIAL:

 - FanListing
 - ApoSuomiWorld
 - Scarlett

SONDA:

Nasz button:


najlepsza polska strona o zespole ApocalypticaSerwer:ÓSEMKA.PLWebmastering: MackaN :: Nim coś skopiujesz, spytaj o zgodę :: Jeżeli coś nie działa napisz do webmastera
strona została założona w listopadzie 2004 :: aktualna szata graficzna powstała w maju 2005 :: wszelkie prawa zastrzeżone (c)