www.osemka.pl portal aktywnych internautow

Strona:

- Aktualności
- Koncerty
- Sznurki
- Wiolonczela
- ArchiwumX
- Webstory

Społeczność:

- Forum
- Księga gości
- Zloty

Zespół:

- Skład
- Historia
- Goście

Dyskografia:

- Albumy
- Single
- DVD

Teksty:

- Liryki
- Wywiady
- Czaty

Multimedia:

- Galeria
- Tapety
- Nuty
- Teledyski
- Mp3

Redakcja:

- Kontakt
- O nas

Poleca nas:
poleca Codzienna Gazeta Muzyczna


<<-- inne wywiady
Wywiad z Eiccą z dnia 25.01.07


Wywiad z Eiccą z 25.01.07 by Terre

Macie na ten rok jakieś plany koncertowe, czy może skupiacie się tylko na pracy nad nowym albumem i wszystko odkładacie do czasu aż nie zostanie ukończony?

Aktualnie wygląda to tak, że nie będzie żadnych występów przed wydaniem albumu, który ujrzy światło dzienne gdzieś około (niczego) września-października, jedynym wyjątkiem będzie koncert w Japonii, w maju. Aczkolwiek po wydaniu albumu w naszych planach jest dwuletnie tourne przez praktycznie cały świat. Planujemy tez kilka tygodni występów pod koniec tego roku.

Zdradź coś proszę o procesie nagrywania. Nad czym pracujecie najpierw? Na jakim etapie tworzenia jesteście, kiedy będziecie nagrywać perkusję? Wiele zespołów nagrywa perkusję najpierw, czy wasze klasyczne doświadczenia podpowiadają wam robić inaczej? Czy nagrywacie wszystkie dźwieki jednocześnie, czy też może wrzucacie odseparowane poszczególnie ścieżki jedna do drugiej?

Tym razem pracujemy zupełnie inaczej. Album zostanie wyprodukowany przez Jacob'a Hellner'a (Rammstein, Clawfinger itd). Pracowaliśmy w pokoju prób więcej niż dotychczas. Wciąż mamy jeszcze dwa tygodnie na komponowanie, potem przekształcimy to wszystko na pełny "próbny-materiał" i zaczniemy w marcu nagrywać perkusję. Plan był taki, by skończyć nagrania w próbnym pokoju tak dalece jak to możliwe, również perkusję. Oczywiście finalna sesja studyjna na pewno przyniesie dużo więcej, rezultat będzie super. Aby się upewnić, że perkusja jest w pełni częścią muzyki, ważne jest aby nagrywać ją najpierw, w finale daje ona dużo przy nagrywaniu wiolonczel. Na Reflections perkusja była dograna jako ostania, może dlatego czasem miało się odczucie, że nie wszystko pasuje w 100% do wiolonczel. Uważamy że bębny są co najmniej równie ważne co wszystkie wiolonczele, czasami są nawet ważniejsze. Nagrywamy prawie cały materiał ścieżka po ścieżce.

Jak to jest mieć Mikko zaangażowanego w proces twórczy? Czy dynamizm zespołu jakoś się przez to zmienił? Ma on wkład w cokolwiek poza tworzeniem partii perkusji?

Wspaniale jest mieć Mikko na pokładzie i myślę że wkłada on największe starania w cały proces nagrywania. Ma on też taki sam udział w aranżacji wiolonczel w pokoju prób jak inni. Co prawda piosenki komponuję osobiście, lecz zawsze jest jakaś rzecz do przedyskutowania na ich temat. Mikko także napisał wiele świetnych utworów i jest też odpowiedzialny za te stworzone przez innych. On to po prostu czyste złoto i muszę powiedzieć, że dynamika zespołu zmieniła się ogromnie i to w pozytywnym kierunku.

Możesz powiedzieć nam kogo chcecie gościć na nowym albumie? Jeżeli nie chcesz zdradzać imienia, podaj chociaż płeć i narodowość.

Jeden amerykanin, wokalista metalo-rockowy już się nagrywał. Będzie może jeszcze więcej amerykańskich śpiewaków, znanych ze sceny rocka i metalu. Skupiamy się teraz także na dodaniu jednego żeńskiego głosu. Mieli?my styczność z 7-10 wykonawcami, nasz cel to 3-4 piosenki z wokalem. Nie wiemy jeszcze kto dokładnie będzie na albumie. Miejmy nadzieje, że dowiemy się wkrótce.

Kiedy zamierzacie wydać album?

Liczę na wrzesień-październik.

Jak uważasz, jak nowy album będzie brzmieć, w porównaniu do ostatniego? Ciężej? Mroczniej? Lżej? Podobnie?

Mamy więcej niż 30 piosenek o szerokiej gamie brzmień. Zajmie nam około 2-3 tygodnie zdecydowanie o finalnym stylu i strukturze albumu. Jednak wszyscy mają odczucia, że nowe utwory są dużo lepsze niż te ostanie. Mam nadzieję, że album będzie bardziej dynamiczny i nie będzie zawierał piosenek typu "zapchaj dziurę", bez poważnego znaczenia. Czuję że w nowych piosenkach nastrój jest mocniejszy i głębszy. W kwesti dźwięku chcemy by był bardziej barwny, używał więcej efektów itp. To na razie odczucia na dzień dzisiejszy, nie jest możliwe powiedzenie jak będzie to wyglądać w finale.

Ile około piosenek zostało skomponowane przez Perttu tym razem?

Perttu ma dwa-trzy naprawdę niezłe kawałki, ale wygląda na to, że wciąż jest w nastroju do tworzenia, więc jeszcze zobaczymy. Paavo i Mikko mają również po dwie, trzy piosenki. Ja skomponowałem 7-9. Każdy jeszcze ciężko pracuje przez te ostanie tygodnie pisania i nikt naprawdę nie wie kiedy ów proces twórczy się skończy.

Piszecie zawsze dużo piosenek poczym wybieracie najlepsze, które idą na album, czy też zawsze macie w głowie jak wiele utworów chcecie wrzucić i piszecie za pożądkiem?

Myślę ze z 35 piosenek nagramy 13-15. Album będzie miał coś pomiędzy 10 a 15 utworów. Na albumie wydamy tylko same dobre piosenki, może później wydamy na singlach jakieś bonusy. A co do porządku, to zawsze ustalamy go na końcu, jak wszystko jest już zmiksowane.

Paavo będzie coś pisał na ten album?

Jak już wponiałem, napisał jakiś materiał, ale nikt jeszcze nie wie czyje piosenki znajdą się na albumie. Dla nas nie jest ważne kto pisze piosenkę, po prostu wrzucamy na album takie, które najlepiej pasują do jego struktury..

Macie już jakiś tytuł roboczy albumu, czy dopiero jak skończycie co? wam przyjdzie do głowy?

Nie ma i nie było żadnych roboczych tytułów. Zadecydujemy później, kiedy okładka będzie gotowa. Szczerze, to jesteśmy kiepscy w wymyślaniu dobrych tytułów... nawet dla piosenki. To dlatego na tym albumie nie będzie na ostatniej stronie tytułów piosenek.

Eicca

Subskrypcja:

Jeżeli chcesz posiadać bieżące informacje o nowościach na stronie, podaj nam swój emial:

Zespoły członków:

 - Hevein

SPECIAL:

 - FanListing
 - ApoSuomiWorld
 - Scarlett

SONDA:

Nasz button:


najlepsza polska strona o zespole ApocalypticaSerwer:ÓSEMKA.PLWebmastering: MackaN :: Nim coś skopiujesz, spytaj o zgodę :: Jeżeli coś nie działa napisz do webmastera
strona została założona w listopadzie 2004 :: aktualna szata graficzna powstała w maju 2005 :: wszelkie prawa zastrzeżone (c)