www.osemka.pl portal aktywnych internautow

Strona:

- Aktualności
- Koncerty
- Sznurki
- Wiolonczela
- ArchiwumX
- Webstory

Społeczność:

- Forum
- Księga gości
- Zloty

Zespół:

- Skład
- Historia
- Goście

Dyskografia:

- Albumy
- Single
- DVD

Teksty:

- Liryki
- Wywiady
- Czaty

Multimedia:

- Galeria
- Tapety
- Nuty
- Teledyski
- Mp3

Redakcja:

- Kontakt
- O nas

Poleca nas:
poleca Codzienna Gazeta Muzyczna


<<-- inne wywiady
Wywiad z Eiccą z 04.04.05


"Wywiad z Eiccą z 04.04.05 przeprowadzony w Kolonii"
Wstępu, o tym jakoż to bardzo autor był zestresowany spotkaniem z Eiccą nie chciało mi się tłumaczyć, bo wyznania te nie były ani zabawne ani ciekawe.


Czym byście sie zajmowali, gdybyście byli totalnie niemuzykalni?
Beztalencia? (myśli) Nie wiem, to jest zawsze trudne pytanie. Nic się w życiu nagle tak samo z siebie nie wydarza. Jako nastolatek... (chwila zacięcia) lubiłem jeździć konno. Mógłbym zostać nauczycielem konnej jazdy, ale już dawno nie miałem z końmi do czynienia. Nie mam po prostu czasu. Apocalyptica jest na tyle zajmująca, że ciężko się wyrwać i robić coś innego.

Opisz swoich zespołowych kolegów w 5 słowach
Zaginasz mnie! (długa przerwa) Perttu jest... (przerwa). To jest naprawdę trudne... (długa przerwa). Perttu jest zwariowany, czasami dziecinny, szarmancki i czasem działa ludziom na nerwy, ma ciężki charakter. Paavo zaś jest... (standardowa przerwa) osobą, która jest z nas najbardziej pożądna. Jest spokojny i ospały. Jest tym, który przez większą część trasy koncertowej śpi (śmiech). Kiedy ma powera potafi pokazać swoją pozytywną energię... ale czasem ujawnia też tą negatywną (śmiech). Jest naprawdę ciężko opisywać ludzi, których zna się od dobrych 15 lat. Każdy ujawnia swoją osobowość w innym czasie. Zachowuje się inaczej w zależności od okoliczności, pogody, pory roku, sytuacji w życiu. Można naprawdę ciągle odkrywać coraz to nowe wady i zalety. Ale już wracam do tematu: Mikko, którego nie znam za długo. Na pewno jest bardzo przeodpowiedzialny, frywolny i bardzo pozytywnie wpływa na ludzi. No i jest bardzo utalentowany.

Powiedz nam: czemu ludzie z Finlandi są tak skomplikowani?
Jesteśmy skomplikowani?? (z niedowierzaniem) Hmm... Nie wiem czy Finowie są tak skomplikowani. Nasz stereotyp wziął się od naszych przodków. Życie przed stu laty było w Finlandii bardzo, bardzo, ale to bardzo ciężkie. To był "twardy kraj" jak to mówicie w Niemczech. Dlatego myślę, że właśnie przez to ciężkie życie, ludzie, a szczególnie mężczyźni, nie wydają się być pozytywni. Mężczyźni w tym społeczeństwie odgrywali taką rolę, która nie pozwalała im pokazywać swoich uczuć, słabości, musieli być silni w dzikim kraju. Fin nigdy nie mówi, nie rozmawia o swoich uczuciach. Tak było dawnej i myślę, że coś nam z tego zostało, to dlatego jesteśmy uważani za "skomplikowanych". Zresztą zawsze tak było, że mentalność ludzka zależała od miejsca zamieszkania. Weźmy na ten przykład kraje południowe, tamtejsi ludzie kojarzeni są z "macho", bo ich gorąca kultura jest właśnie "macho". Matki troszczą się bardziej o uczucia swoich dzieci, co w Finladii nie moglo mieć miejsca. Rodziny były przecież wielodzietne, do dziesięciorga wychowanków. Pracowało się na utrzymanie od rana do wieczora, każdy dzień tygodnia był spędzany na ciężkiej pracy w tym surowym kraju, nie bylo czasu na zabawę w okazywanie uczuć. Twardym trzeba było być, i to jest powód naszej skomplikowanej natury (śmiech).

Co będziesz robił po Apocalyptice? Będziesz producentem innych zespołów?
Myślałem już o tym. Wiele ludzi mówiło mi otwarcie, że byłbym dobrym producentem. Potrafię rozpoznać w ludziach iskrę/chemię. Mam "psychologiczne oko", widzę rzeczy, które mógłby zauważać dobry producent. Szybko dostrzegam, co ludzie mogliby zrobić i jak powinni to zrobić. Sądzę też, że mógłbym pisać piosenki do filmów i komponować do nich muzykę, co ostatniego lata uczyniłem pisząc do krótkiego filmu o Finlandii... Byłoby naprawdę bardzo interesującym zajęciem, pisanie muzyki do ruchomych obrazów, czy na deski teatru. To jakaś forma dzielenia sią swoją osobowościa z innymi, podobnie jak gra, podobnie jak koncertowanie. Myślę że to bym chciał właśnie robić: produkować, pisać i naturalnie grać na wiolonczeli. To było zawsze i będzie moim powołaniem.

Masz jakieś swoje największe marzenie?
(chwila zastanowienia) Tak... chciałbym być dobrym człowiekiem. Ludzie na starość, ci którzy tylko pracują i pracują (śmiech), robią się dość snobistyczni i strasznie marudni i często przestają widzieć sens swojego życia. Moim marzeniem jest być dumnym ze swojego życia, że byłem w nim dobry i coś osiągnąłem, że moja praca nie poszła na marne. Nie chciałbym być grymaśnym starcem, jak większość ludzi w pewnym wieku. Chciałbym być wciąż pozytywną postacią, nie nastawioną wrogo do otoczenia.

Wierzysz w los? Czy planujesz przyszłość?
Znów ciężko odpowiedzieć. I tak, i nie. Czasami czuję, że pewne rzeczy akurat tak powinny się potoczyć i tak powinienem je zaplanować, chciaż z drugiej strony to...(milczenie) W sumie powinno się wypróbować wszystkie możliwości, które mogą/powinny się wydarzyć. Zresztą nigdy nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć. Dlatego mówię i tak, i nie (śmiech).

Subskrypcja:

Jeżeli chcesz posiadać bieżące informacje o nowościach na stronie, podaj nam swój emial:

Zespoły członków:

 - Hevein

SPECIAL:

 - FanListing
 - ApoSuomiWorld
 - Scarlett

SONDA:

Nasz button:


najlepsza polska strona o zespole ApocalypticaSerwer:ÓSEMKA.PLWebmastering: MackaN :: Nim coś skopiujesz, spytaj o zgodę :: Jeżeli coś nie działa napisz do webmastera
strona została założona w listopadzie 2004 :: aktualna szata graficzna powstała w maju 2005 :: wszelkie prawa zastrzeżone (c)